1.12.2018 / 14:00
Divadlo Karla Pippicha - malá scéna

České a slovenské loutkářství v UNESCO

Prvního prosince 2016 bylo na seznam světového nehmotného kulturního dědictví Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) zapsáno české a slovenské loutkářství. Přibylo tak k tradicím a zvykům, které na seznam zařadil speciální výbor UNESCO při svém zasedání v Addis Abebě.

Zveme Vás tímto na malé slavnostní připomenutí této významné události, kterou oslavíme loutkovými pohádkami a dílnou pro děti i dospělé.

V rámci setkání bude souborům a zástupcům jednotlivých institucí, které jsou nositeli tohoto prvku, předána pamětní kopie certifikátu UNESCO.

Těšíme se, že si s námi přijdete připomenout, že loutkové divadlo k Chrudimi neodmyslitelně patří nejenom v prvním prázdninovém týdnu při festivalu Loutkářská Chrudim.

Divadlo T601: Malá mořská pohádka 

Hudebně-loutkový příběh podle pohádky H.Ch. Andersena (40 minut). 

O touze jedné malé mořské víly, o moři, krásném princi a nesmrtelné duši,..

O tom, že stojí za to být člověkem a někdy být třeba i smutný.

Protože i to může být pěkné, stejně jako být šťastný.

V 14 hodin • Malá scéna Divadla Karla Pippicha

 

Loutková dílna s divadlem T601

V 15 hodin • Klub Divadla Karla Pippicha

 

Loutkové divadlo V Boudě, Plzeň: No, to dá rozum…

Volné pokračování pohádky "Kašpárek s Honzou v zakletém hradu“. Kašpárek s Honzou, se chystají na další dobrodružství a opět za pomoci Větrné babky. Tentokrát však nemíří za pokladem, ale musí vyzrát nad zlým čarodějem. K tomu všemu, bude také třeba vysvobodit nejen Vílu od studánky moudrosti, ale i krásnou princeznu a zachránit tak jedno ohrožené království. (50 minut)

V 16 hodin • Malá scéna Divadla Karla Pippicha

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu

Fotogalerie

© Chrudimská beseda  |  Login  |  Web vytvořila: moje GRAFIKA