5.6.2019 / 19:00
Divadlo Karla Pippicha - hlavní scéna

Péče o zrak + divadelní představení BREJLE

Mezinárodní sdružení optiků a optometristů ve spolupráci s Chrudimskou besedou pořádá osvětovou kampaň + divadelní představení.

Testování zraku v Informačním centru Chrudim od 10 do 16 hodin. 

Testování zraku na speciálním optickém přístroji, který určuje sílu ostrosti zraku a různé skryté vady. Každému, kdo test zraku prodělá, sdělí odborný štáb optiků a optometristů, zda je vše v pořádku nebo jak má v případě vady pokračovat. 

Divadelní představení – komedie Jiřího Císlera BREJLE v Divadle Karla Pippicha v 19 hodin. 

Divadelní komedie Jiřího Císlera BREJLE je hra o dvou hercích, která je plná komických vypjatých situací ze života dnešní doby. Je protkaná písněmi filmových šlágrů jako např. Titanik, Růžový Panter, Moulin Rouge apod. Hra pojednává o rozvedeném manželském páru, který po roce osamění se rozhodne už nežít sám, a proto si každý z nich podává inzerát na seznámení pod jinými jmény. Ovšem ani jeden z nich netuší, že oslovují sami sebe.

Hlavní postava René se ozývá na inzerát své bývalé ženě Vilmě a naopak. Oba představitelé trpí silnou oční vadou a na krátkou vzdálenost bez brýlí nevidí skoro vůbec nic. Neboť jejich oční vada jim připadá jako překážka při seznámení, rozhodnou se brýle na první schůzce odložit a o problému s viděním partnerovi říci později. A zde se zrodí komedie, která je plná tance, zpěvu, akrobatických kousků a vtipů. Poznají se v závěru hry? Vzplane opět jejich láska?  

Tvůrčí herečka a režisérka Dana Bartůňková do hry vložila humor dnešní doby. 

Předprodej v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, 469657821, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

© Chrudimská beseda  |  Login  |  Web vytvořila: moje GRAFIKA